Mexidol® - analozi su jeftini, cijena ruskih i uvoznih zamjena

Mexidol® je antioksidans lijeka širokog spektra ruskog proizvođača. Njegova cijena u drogerijama ima impresivnu cijenu, pa se mnoga farmakološka poduzeća bave proizvodnjom pristupačnijih medicinskih potrepština. Pomoć sadrži izbor jeftinih analoga ruske i strane proizvodnje.

Farmakološki učinak

Glavni aktivni sastojak farmaceutskog proizvoda koji se razmatra je etilmetilhidroksipiridin sukcinat. Aktivira brojne aktivnosti u tijelu:

  • Smanjuje štetu slobodnih radikala i potiče aktivnost superoksid dismutaze;
  • Provodi povećanje koncentriranih lipida, usporavajući njihovu oksidaciju;
  • Pruža energetsku zasićenost mitohondrija uslijed čega dolazi do porasta metaboličkih staničnih procesa;
  • Sprječava nakupljanje trombocita;
  • Povoljno djeluje na membrane;
  • Pomaže u normalizaciji prijenosa impulsa duž živčanih tkiva;
  • Poboljšava metabolizam lipida;
  • Snižava kolesterol.

Indikacije za uporabu

Lijek može izdržati:

  • Posljedice poremećaja cirkulacije mozga;
  • Blagi oblik traumatične ozljede mozga i njihove posljedice;
  • Encefalopatije bilo kojeg podrijetla;
  • Vegetativno-vaskularna distonija;
  • ateroskleroza;
  • Osjećaj anksioznosti u neurotičnom stanju;
  • Posttoksičnost s raznim antipsihoticima;
  • Astenija na pozadini pretjeranog psihološkog stresa;
  • Negativni učinci stresnih situacija;
  • Sindrom odvikavanja od alkohola.

kontraindikacije

Ne propisujte lijek za:

  • Kada dijagnosticiraju teške bolesti jetre i bubrega;
  • S problemima s tolerancijom komponenata lijeka;
  • maloljetnici;
  • Trudne i dojeće žene.

Moguće nuspojave

Mexidol se obično tolerira sigurno. Međutim, ponekad su takve pojave kao kvarovi probavnog sustava - nagon za povraćanjem, osjećaj suhoće usta. Pored toga, vjerojatne su i alergije.

Upute za korištenje

Režim terapije, doziranje

- Oblik lijeka odabire izravno liječnik pojedinačno.

- Možda intravenski kaplje brzinom od 40 do 60 kapi u minuti.

- Intravenski se lijek primjenjuje polako, u trajanju od 5 do 7 minuta. Učestalost primjene je od jednog do četiri puta dnevno. Jedna primjena ne smije biti veća od 500 mg i biti manja od 20 mg. Maksimalna doza dnevno - ne više od 1200 mg.

Važne točke liječenja

  • Lijek se kombinira sa svim medicinskim sredstvima koja se koriste u borbi protiv somatskih bolesti;
  • Mogući negativni utjecaj na vozače vozila i druge jedinice, za čije upravljanje je potrebna posebna pažnja. Zbog toga te skupine bolesnika trebaju biti izuzetno oprezne;
  • U prisutnosti bronhijalne astme, postoji rizik od ozbiljne reakcije preosjetljivosti.

Koliko košta Mexidol: cijena u ljekarni

Ovaj medicinski proizvod se prodaje na recept. Možete ga kupiti u najbližoj ljekarni. Ali količina koju proizvođač ovog lijeka želi za Mexidol prilično je velika. Oznaka cijena može doseći i do 2020. rubalja (izvor - apteka.ru, Moskva).

Popis jeftinih ruskih i stranih sinonima

Naziv analognog je jeftiniji od MexidolaCijena Apteka.ru u rubaljima.Piluli.ru cijena u rubaljima.
MoskvaSPBMoskvaSPB
Actovegin (oblik ampule)584598613543
Mexiprim (oblik tableta)345357334300
Neurox (ampule)319337320286
Astrox (rješenje)293-314279
Meksifin (ampule)266-294263
Cerecard (ampule)198210252236
Meksiko (kapsule)133143146134

Actovegin - (proizvodnja Rusija / Norveška)

Koristi se za liječenje metaboličkih, vaskularnih (arterijskih i venskih) poremećaja mozga, uključujući ishemiju i traumatične ozljede mozga. Kvalitativno osigurava proces zacjeljivanja rana - čira raznih podrijetla, opekotina, bedrens. Često se mogu propisati za liječenje i sprečavanje kožnih lezija na pozadini zračenja.

Ne propisuje se u prisutnosti zatajenja srca, plućnog edema, oligurije i zadržavanja tekućine u tijelu.

Paralelno, pacijent ne isključuje osipe na koži tijela, njegovo crvenilo.

Mexiprim - (domaći ekvivalent)

Kompetentan je za liječenje vegetativno-vaskularne distonije, anksioznih poremećaja koji se javljaju na pozadini živčane napetosti, asteničnih stanja. Preporučuje se onima koji su oslabili cirkulaciju mozga, pretrpjeli traumatične ozljede mozga, probleme s pamćenjem i intelektualne sposobnosti u starosti. Povoljno djeluje na „razbijanje“ kod osoba ovisnosti o alkoholu.

Bolesnici s patologijama jetrenog i bubrežnog sustava, žene koje očekuju dijete i majčino mlijeko, kao i pacijenti mlađi od 18 godina trebaju odbiti liječenje Mexiprimom.

Često postoji niz negativnih pojava tijekom terapije: žudnja za povraćanjem, suha usta, slabost i pospanost, alergije.

Neurox - (ruska alternativa)

Preporučuje se kod akutne cerebrovaskularne nesreće, encefalopatije, ateroskleroze, osjećaja anksioznosti zbog živčane napetosti. Neurox također ublažava simptome odvikavanja, kao i intoksikacije nakon uzimanja antipsihotika.

Kontraindikacije se odnose na bolesnike s oštećenjem bubrega ili jetre, slabijeg spola u položaju i tijekom laktacije. Osim toga, ovaj farmaceutski proizvod nije namijenjen djeci..

U obliku popratnih reakcija, osjećaj metalnog okusa i suhoće u usnoj šupljini, kašalj, bol u prsima i osjećaj nedostatka zraka nisu rijetkost. Na pozadini dugog tijeka terapije, javlja se povraćanje, natečenost, problemi sa spavanjem.

Astrox - (Rusija)

Dodijeliti se za borbu protiv problematične zasićenosti krvi u mozgu, encefalopatije, VVD, neurotičnih poremećaja, s paralelnim stanjima anksioznosti. Astrox je u stanju poboljšati intelektualne procese, pamćenje kod starijih osoba. Ovaj medicinski proizvod također ublažava sindrom mamurluka i antipsihotičko trovanje..

Zabrana uzimanja Astroxa odnosi se na pacijente s teškim bolestima bubrega i jetre, žene u položaju i razdoblju dojenja. Osim toga, nije propisan djeci.

Nuspojave su mučnina, okus metala u usnoj šupljini, alergije i grlobolja. Dugotrajno liječenje može uzrokovati smetnje u radu gastrointestinalnog trakta, naime pretjerano stvaranje plinova, natečenost. Uz to se javlja nesanica ili pospanost..

Meksifin - (RF)

Učinkovito prevladava stanja nervoze, liječi vegetovaskularnu distoniju, aterosklerozu, tešku cerebrovaskularnu nesreću. Može se propisati nakon prvih dana infarkta miokarda, kao i od koronarne bolesti srca. Kao i drugi analozi Mexidola, on liječi simptome odvikavanja i opijenost raznim lijekovima. Razlika između Meksifina i ostalih farmaceutskih proizvoda je borba protiv akutnih gnojnih i upalnih procesa u trbušnoj šupljini.

Lijek se ne primjenjuje kod težih bolesti jetre, bubrega, trudnoće, majki koje su u razdoblju dojenja i mlađe od punoljetstva..

Nakon uvođenja pojavljuju se problemi s okusom, kao i kod drugih sličnih farmaceutskih proizvoda, nelagoda u sternumu, nedostatak kisika, nesanica ili obrnuto žudnja za snom, nadutost.

Cerekard - (Rusija)

Bori se protiv stanja anksioznosti koje izazivaju neuroza, vegetovaskularna distonija, aterosklerotski poremećaji, problemi s cirkulacijom mozga u krvi, povlačenje alkohola. Parenteralna primjena osigurava liječenje raznih upalnih procesa, uključujući gnojne procese koji se razvijaju u peritoneumu. Osim toga, Cerecard je propisan u prvoj fazi infarkta miokarda i ishemije..

Ovaj lijek se ne smije koristiti u liječenju problema s bubrezima ili jetrom. Također, lijek je kontraindiciran trudnicama i dojiljama..

Tijekom terapije dopušten je razvoj nekih nuspojava. Najčešće su to kršenja osjetljivosti okusa, bol u prsima, grlobolja, žudnja za povraćanjem, problemi sa spavanjem.

Mexicor - (najjeftinija ruska zamjena)

Unatoč troškovima, u odnosu na ostale generike koji su gore razmatrani, on ima gotovo identične indikacije i ne manje učinkovit tretman. Mexicor je propisan za koronarnu bolest srca, ishemijski moždani udar, organska oštećenja mozga i razne manje kognitivne poremećaje..

Zabrane uzimanja ovih kapsula, kao i nuspojave, u potpunosti se podudaraju s lijekovima koji se proučavaju u ovom analitičkom materijalu.

Zaključak o dostupnim sinonimima lijekova

Lijek proučen u članku etablirao se na farmakološkom tržištu kao visokokvalitetni antioksidans, nootropic i sredstvo za smirenje. Prije svega, propisan je za liječenje neuralgičnih, kardioloških, narkoloških bolesti. Unatoč činjenici da se domaća medicina lako može naći na policama ljekarni, njezin je trošak prilično visok. Zbog toga su mnogi pacijenti zainteresirani za povoljnije analoge lijeka. Farmaceutsko tržište spremno je pacijentima s malim primanjima osigurati čitav popis generičkih proizvoda po prihvatljivim cijenama. Vrijedi podsjetiti da je samo liječnik taj koji može točno odrediti odgovarajući lijek za liječenje utvrđene dijagnoze.

Analozi Meksidola: popis jeftinih analoga nego za zamjenu

Nedavno je pojačana potreba za primjenom lijekova koji utječu na rad središnjeg živčanog sustava zbog postupno kršenja krvotoka tkiva ili jakog umora, inhibicije.

Mexidol i njegovi analozi normaliziraju čovjekovo stanje, utječući izravno na sam mozak.

Jeftini analozi Mexidola

U ljekarnama možete kupiti nadomjestke uz nižu cijenu, dok se učinkovitost terapije ne mijenja..

Popis dostupnih analoga:

  • Mexicor - od 250 rubalja;
  • Meksifin - od 260 rubalja;
  • Mexiprim - 400 rubalja;
  • Astrox - od 350 rubalja;
  • Neurox - od 380 rubalja;
  • Cerecard - 280 rubalja;
  • Medomeksi - 260 rubalja.
  • Metostabil - od 240 rubalja;
  • Cavinton - od 231 rubalja;
  • Actovegin - od 602 rubalja;
  • Cerebronorm - od 300 rubalja;
  • Mildronate - od 214 rubalja;
  • Cortexin - od 847 rubalja.

Za usporedbu, cijena Mexidola:

TitulaProizvođačDjelatna tvarCijena
MEXIDOL 0,05 / ML 2ML N50 AMP R-V V / V V / M / ARMAVIRARMAVIR BIOFABRIC, FKPEtil metil hidroksipiridin Sukcinat2110,50 rub
MEXIDOL 0,05 / ML 2ML N50 AMP RR V / V V / M / ELLARAEllara, LLCEtil metil hidroksipiridin Sukcinat2098.30 rub
MEXIDOL 0,05 / ML 5ML N5 AMP R-V V / V V / M / ARMAVIRARMAVIR BIOFABRIC, FKPEtil metil hidroksipiridin Sukcinat474,00 rub
MEXIDOL 0,05 / ML 2ML N10 AMP R-R V / V V / M / ARMAVIRARMAVIR BIOFABRIC, FKPEtil metil hidroksipiridin Sukcinat492.80 rub
MEXIDOL 0,05 / ML 2ML N10 AMP RR V / V V / M / ELLARAEllara, LLCEtil metil hidroksipiridin Sukcinat490,40 rub
MEXIDOL 0,125 N50 TABELA S / FILM / SHELLZiO-Zdorovye, ZAOEtil metil hidroksipiridin Sukcinat443.50 rub
MEXIDOL 0,05 / ML 5ML N5 AMP RR V / V V / M / ELLARAEllara, LLCEtil metil hidroksipiridin Sukcinat464.40 rub
MEXIDOL 0.125 N30 TABELA S / FILM / SHELLZiO-Zdorovye, ZAOEtil metil hidroksipiridin Sukcinat269.70 rub
MEXIDOL FORTE 250 0,25 N40 TABELA S / FILM / SHELLZiO-Zdorovye, ZAOEtil metil hidroksipiridin Sukcinat646,90 rub
MEXIDOL 0,05 / ML 5ML N20 AMP RR V / V V / M / ARMAVIRARMAVIR BIOFABRIC, FKPNije dostupno

O drogi

To je tableta obložena tankom folijom. Uključuje složen organski spoj - etilmetilhidroksipiridin sukcinat. Lijek blokira oksidaciju masti, povećava fluidnost stanične membrane. Lijek također povećava prijenos neurotransmitera i prijenos živčanih impulsa. Pozitivan učinak na opskrbu krvlju u mozgu, metaboličke procese u tkivima. Uz to, pacijentu se štedi od oštećenja pamćenja, pažnje, neuspjeha u ciklusu spavanja-budnosti.

Tablete Mexidol propisuju se tijekom formiranja sljedećih stanja:

  • vegetativno-vaskularna distonija (VVD);
  • traumatične ozljede mozga (kao dio složene terapije);
  • koronarna bolest srca;
  • encefalopatije različitog podrijetla;
  • neuroza;
  • jak stres.

Prema uputama za uporabu, da biste uklonili kliničku sliku, trebate piti 1-2 tablete tri puta dnevno. Dnevna doza ne smije prelaziti šest tableta (800 mg). Volumen lijeka treba postupno povećavati i postupno se povlačiti. Kako zamijeniti Mexidol zbog praktičnosti i uštede troškova?

Mexicor ili Mexidol

Prodaje se u obliku otopine za parenteralnu (intravensku ili intramuskularnu) primjenu. Izgleda kao bistra, bezbojna tekućina bez specifičnog mirisa. Djelatna tvar je etil metil etil hidroksipiridin sukcinat u količini od 50 mg po mililitru.

Domaći lijekovi povećavaju pacijentovu otpornost na štetne čimbenike: šok, ishemiju tkiva, poremećenu opskrbu krvlju, trovanje etilnim alkoholom i određene lijekove. Mexicor povećava funkcionalnu aktivnost srčanog mišića, povećava brzinu metaboličkih procesa, smanjuje područje nekrotičnog tkiva.

Meksidolov analog povoljno djeluje na rad mozga, sprječava razvoj moždanih udara poboljšavajući mikrocirkulaciju, smanjujući koncentraciju lipida i usporavajući rast aterosklerotskih plakova.

Lijek se dobro podnosi, međutim, razvoj nuspojava nije isključen. Popis uključuje:

  • suha oralna sluznica;
  • subjektivni osjećaj nedostatka zraka ili topline koji se širi po tijelu (s intravenskom primjenom);
  • loš okus u ustima;
  • nesanica;
  • mučnina;
  • nadutost.

U slučaju kršenja medicinskih preporuka, moguće je formiranje intoksikacije lijekovima. Klinička slika uključuje gore navedene simptome i plus kratkotrajnu arterijsku hipertenziju. Cijena - 150-400 rubalja, sve ovisi o regiji.

TitulaProizvođačDjelatna tvarCijena
MEKSIKOR 0,05 / ML 5ML N20 AMP R-R V / V V / MFERMENT Firm, LLCEtil metil hidroksipiridin Sukcinat795,60 rub
MEKSIKOR 0,05 / ML 5ML N10 AMP R-R V / V V / MFERMENT Firm, LLCEtil metil hidroksipiridin Sukcinat409.50 rub
MEKSIKOR 0,05 / ML 5ML N5 AMP R-R V / V V / MFERMENT Firm, LLCEtil metil hidroksipiridin Sukcinat255,00 rub
MEKSIKOR 0,05 / ML 2ML N10 AMP R-R V / V V / MFERMENT Firm, LLCEtil metil hidroksipiridin Sukcinat352.70 rub
MEXICOR 0,1 N60 CAPSMiraxBioFarma, AOEtil metil hidroksipiridin Sukcinat333.70 rub
MEXICOR 0,1 N30 CAPSMiraxBioFarma, AOEtil metil hidroksipiridin Sukcinat188,00 rub
MEXICOR 0,1 N20 CAPSMiraxBioFarma, AOEtil metil hidroksipiridin SukcinatNije dostupno

Glicin ili Mexidol - što je bolje

Oblik za puštanje - tablete za sublingvalnu upotrebu koje sadrže 100 mg iste aktivne tvari. Od pomoćnih spojeva dodaju se magnezijev stearat i metil celuloza. Prodaje se po 30 komada po paketu..

Jeftini analog Mexidola smatra se metaboličkim lijekom. Utječe na funkcionalnu aktivnost središnjeg živčanog sustava. Lijek smanjuje psihoemocionalni stres, potiče pamćenje i pažnju. Tablete mogu poboljšati san, smanjiti učinke stresa..

Glicin pomaže kod sljedećih bolesti:

  • oslabljena mentalna učinkovitost;
  • psiho-emocionalni stres;
  • neuroza;
  • cardiopsychoneurosis;
  • stanje nakon traumatične ozljede mozga;
  • razne encefalopatije;
  • nesanica.

Režim liječenja odabire se uzimajući u obzir vrstu bolesti, starost pacijenta i težinu patologije. Pojedinosti su opisane u tablici u nastavku..

Tablica - Upute za uporabu glicina

Vrsta bolestiDobKoličina u tabletamaUčestalost prijema po danu
Poremećaj spavanjaDjeca i odrasli0,5-120 minuta prije spavanja
Ishemija živčanog tkiva, moždani udarOdrasli1-23
Alkoholna encefalopatijaOdrasli12-3
Organsko oštećenje mozgaDo 3 godine0.52-3
3 godine i stariji12-3
Smanjena memorija, raspon pažnjeDjeca i tinejdžeri12-3

Trajanje terapije i učestalost ponavljanja tečajeva moraju se provjeriti s liječnikom.

TitulaProizvođačDjelatna tvarCijena
GLYCIN FORTE 0,25 N30 TABELA ZASCHACHCanonfarm Production, CJSCglicin44,30 rub
GLYCIN 0.1 N100 TABELA SUBLINGUAL / BIOTICS /BIOTICS MNPK, OOOglicin64,00 rub
GLYCIN 0.1 N50 TABELA SUBLINGUAL / BIOTICS /BIOTICS MNPK, OOOglicin32,80 rub
GLYCIN-BIO FARMAPLANT 0,1 N50 TABELA GINGOZONE LLCglicin32,80 rub
GLYCIN-MHFP 0,1 N50 GRAĐENJE STOLAMoskhimpharmpreparat nazvan po N.A.Semashko, OJSCglicin25,00 rub
GLYCIN FORTE 300MG VITAMIR SA Ukusom CHERRY N30 STOLA ZA 634MGVITAMIR130,00 rub
GLYCIN D3 N12 TABELA BRZO INSTANTNOMALKUT NP, CJSC447,90 rub
GLYCIN FORTE 0,5 N60 TABELA D / RASSASEVALAR228,90 rub
GLYCIN FORTE EVALAR N60 TABELA D / RASSASEvalar CJSC161.40 rub
GLYCIN FORTE N20 TABELAAlina Pharma LLC53.10 rub
GLYCIN KA N18 TABELA D / RASSASPharmindustry Ltd.65,00 rub
GLYCIN ECO N50 STOL ZA 0,1GEcotex, LLC36,00 rub
GLYCIN EXTRA N20 STOL ZA 600MGOAO Pharmstandard-Leksredstva54,50 rub
GLYCIN SA VITAMINOM SA N60 TABLICA 500 MGSESANA, LLC41,60 rub
GLYCIN FORTE EVALAR N20 TABELA D / RASSASEvalar CJSC76,40 rub
GLYCIN-AKTIVNI N50 0.1G TABELEFarmgroup, LLC37,70 rub
DOPPELGERZ AKTIVNOST GLYCIN + B-VITAMINS N30 CAPSDOPPELGERZ224,00 rub
PLAĆA ALTAI GLYCIN BIO SA POLJOPRIVREDNIM CVIJETOM N20 CAPSOUS 0,23GNarine, LLC86,30 rub
KLIJEVNA ALTAI GLYCIN FORTE SA MUMUMIUM N20 CAPSA 0,23GNarine, LLC77,80 rub
PLAĆA ALTAI GLYCIN PRIRODNA SA VITAMINOM SA N20 CAPSO 0.23GNarine, LLC60,80 rub
PROPELLER VOLCANIC CLAY MASK + SCRUB OF ACNES “AZELOGLYTSIN, VOLCANIC SAND + CLAY” 40MLPROPELER63,60 rub
SADA GLYCIN N100 CAPSE 1184MGSada1200,70 rub
NESTI DANTE ROMANTICA SOAP Wisteria i jorgovan 250,0NESTI DANTE328,90 rub
NESTI DANTE ROMANTICA KREMA ZA LICE I TIJELO Wisteria i Lilac 150MLNESTI DANTE995.10 rub

Armadin ili Mexidol - što odabrati

Glavni spoj je istoimena tvar sa složenom kemijskom formulom u količini od 125 mg. Lijek je antioksidans širokog spektra djelovanja. Armadin smiruje živčani sustav, sprječava oštećenje pamćenja, povećava mentalne performanse. Lijek smanjuje toksični učinak etilnog alkohola na tijelo, povećava dotok krvi u mozak.

Farmakodinamika se temelji na blokiranju oksidacije masti, pojačavanju vezanja enzima na ligande, povećanju transporta neurotransmitera i prenošenju električnog impulsa iz jedne živčane stanice u drugu.

Propisano je za stabiliziranje stanja s patologijama kao što su:

  • stanje nakon moždanog udara;
  • neuroza;
  • neurocirkulatorna (vegetovaskularna) distonija;
  • astenija;
  • encefalopatije bilo koje geneze;
  • miokardijalna ishemija;
  • astenija;
  • sindrom povlačenja;
  • trovanje antipsihoticima lijekovima.

Nakon primjene, analog Meksidola brzo se otapa u probavnom traktu. Poluvrijeme eliminacije iznosi 4-5 sati. Razgrađuje se na metabolite u jetri. Izlučuje se uglavnom mokraćom.

Mexiprim ili Mexidol - što je bolje

Ruska medicina prekrivena je tankom filmskom membranom, ima okrugli oblik i krem ​​boju. Sadrži istu aktivnu tvar kao Mexidol, pa su mehanizam djelovanja i indikacije slični ovom lijeku.

Za uklanjanje patologija obično se propisuje 250-500 mg Mexiprima, najveći dnevni volumen lijeka ne smije prelaziti 800 mg. Količina sredstava podijeljena je u 2-3 doze. Trajanje liječenja ovisi o vrsti bolesti, trajanje varira od 5 dana do 6 tjedana. Tablete morate otkazati postupno, smanjujući dozu u roku od 2-3 dana.

Moguće nuspojave Mexiprima:

  • mučnina;
  • suha oralna sluznica;
  • stvaranje preosjetljivosti;
  • mamurluk.

Zabranjena je upotreba Mexiprima ako pacijent ima zatajenje bubrega i / ili jetre, u djetinjstvu, tijekom trudnoće i dojenja.

TitulaProizvođačDjelatna tvarCijena
MEXIPRIM 0,05 / ML 2ML N10 AMP R-D D / INMoskovska endokrina biljka, FSUEEtil metil hidroksipiridin Sukcinat359,10 rub
MEXIPRIM 0,125 N60 TABELA S / FILM / SHELLObninsk Kemijsko-farmaceutska kompanija CJSCEtil metil hidroksipiridin Sukcinat327,60 rub
MEXIPRIM 0,125 N30 TABELA S / FILM / SHELLObninsk Kemijsko-farmaceutska kompanija CJSCEtil metil hidroksipiridin Sukcinat181.50 rub
MEXIPRIM 0,05 / ML 5ML N5 AMP RR V / V V / MPOLISAN NTFF, LLCEtil metil hidroksipiridin Sukcinat310,40 rub

Cavinton ili Mexidol

Vinpocetin djeluje kao glavna komponenta. Uvozni nadomjestak Mexidol ima veći utjecaj na metaboličke procese u stanicama živčanog tkiva mozga, te na opskrbu krvi središnjim živčanim sustavom. Lijek povećava potrošnju glukoze, povećava brzinu razgradnje ugljikohidrata kako bi se dobila dodatna energija. Ima antioksidativni učinak, inhibira agregaciju trombocita i na taj način smanjuje viskoznost krvi.

Obično ga pacijenti dobro podnose, nuspojave su vrlo rijetke. Popis je sljedeći:

  • promjene u elektrokardiografiji;
  • povećani broj otkucaja srca;
  • promjena krvnog tlaka;
  • poremećaji spavanja;
  • slabost;
  • glavobolja;
  • vrtoglavica;
  • mučnina;
  • žgaravica;
  • alergija.

Može se kombinirati s velikim brojem lijekova bez straha od stvaranja komplikacija. Pacijent se ne žali tijekom interakcije s beta blokatorima, srčanim glikozidima, klopamidom i hidroklorotiazidom.

Ponekad se u kombinaciji s metildopom povećava krvni tlak, stoga je pri uporabi Cavintona i centralnih antihipertenzivnih lijekova važno redovito nadzirati krvni tlak.

TitulaProizvođačDjelatna tvarCijena
CAVINTON COMFORT 0,01 N90 TABELA DISPERGGideon Richter, OJSCvinpocetin640.30 rub
CAVINTON COMFORT 0,01 N30 PRIKAZIVAČKI STOLGideon Richter, OJSCvinpocetin284.70 rub
KAVINTON FORTE 0,01 N90 TABELAGideon Richter - Rus CJSCvinpocetin723,70 rub
CAVINTON 0,005 / ML 10ML N5 AMP KONTS D / R-RA D / INFGideon Richter, OJSCvinpocetin322.80 rub
CAVINTON 0,005 / ML 5ML N10 AMP KONTS D / R-RA D / INFGideon Richter, OJSCvinpocetin314,00 rub
CAVINTON 0,005 / ML 2ML N10 AMP KONTS D / R-RA D / INFGideon Richter, OJSCvinpocetin229.10 rub
KAVINTON FORTE 0,01 N30 TABELAGideon Richter - Rus CJSCvinpocetin292.80 rub
CAVINTON 0,005 N50 TABELEGideon Richter - Rus CJSCvinpocetin239.80 rub

Vinpocetin ili Mexidol - što je bolje

Sastav je i farmakodinamika sličan prethodnom lijeku. Kada uđe u probavni trakt, Vinpocetin se brzo apsorbira u krv, veže se za proteine ​​za 66%, maksimalna koncentracija u plazmi opaža se nakon sat vremena, u tkivima - nakon 2-4 sata. Metabolizira se u jetri, izlučuje se mokraćom i izmetom.

Lijek se koristi kod razvoja sljedećih bolesti:

  • stanje nakon ishemijskog moždanog udara;
  • vaskularna demencija;
  • aterosklerotska lezija meningealnih žila;
  • encefalopatija s visokim krvnim tlakom ili trauma;
  • oštećenje mrežnice ili koroida;
  • Meniereova bolest.

Vinpocetin je zabranjeno koristiti tijekom trudnoće, jer prevladava placentarnu barijeru i ulazi u plod. Kao rezultat terapije, moguć je razvoj krvarenja, spontani pobačaj.

TitulaProizvođačDjelatna tvarCijena
VINPOCETIN 0,005 N50 TABELE / IZVARINO /Izvarino Pharma, OOOvinpocetin127.30 rub
VINPOCETIN 0,005 N50 TABELE / MAĐARSKA /Gideon Richter, OJSCvinpocetin140,60 rub
VINPOCETIN 0,01 N30 TABELE / IZVARINO /Izvarino Pharma, OOOvinpocetin156,00 rub
VINPOCETIN 0,005 / ML 2ML N10 AMP KRAJ D / PRIGOT R-RA D / INF / BORISOV ZMP /Borisov biljka lijekova, OJSCvinpocetin66,10 rub
VINPOCETIN 0,005 / ML 2ML N10 AMP KONTS D / R-RA D / INFBiokemičar PAOvinpocetin47,70 rub
VINPOCETIN 0,005 / ML 2ML N10 AMP KRAJ D / RR / ELLARAEllara, LLCvinpocetin77,30 rub
VINPOCETIN 0,005 N50 TABELE / PHARMPROEKT /Farmproekt, AOvinpocetin61,00 rub
VINPOCETIN WELFARM 0,005 / ML 2ML N10 AMP KONTS D / R-RA D / INFWELFARM, LLCvinpocetin85,00 rub
VINPOCETIN 0,005 N50 TABELA / UPDATE /Ažuriranje PFK JSCvinpocetin78,30 rub
VINPOCETIN 0,005 N50 TABELE / BORISOV ZMP /Borisov biljka lijekova, OJSCvinpocetin60,50 rub
VINPOCETIN 0,005 N50 TABL / ALSI FARMAAlsi Pharma, ZAOvinpocetin64,30 rub
VINPOCETIN FORTE 0,01 N30 TABELA / OZON /OZONE LLCvinpocetin78,80 rub
VINPOCETIN FORTE 0,01 N30 TABELA / SINTEZA /Sinteza, OJSC AKOMPiI ("Sinteza", OJSC)vinpocetin92,00 rub
VINPOCETIN 0,005 N50 TABELE / OZON /OZONE LLCvinpocetin66,30 rub
VINPOCETIN FORTE CANON TABELA 0,01 N30Canonfarm Production, CJSCvinpocetin76,20 rub
VINPOCETIN-OBL 0,005 N50 TABELAObolensk Pharmaceutical Enterprise, CJSCvinpocetin159,10 rub
VINPOCETIN-OBL 0,01 N30 TABELEObolensk Pharmaceutical Enterprise, CJSCvinpocetin138,00 rub
VINPOCETIN-AKOS 0,005 N50 TABELESinteza, OJSC AKOMPiI ("Sinteza", OJSC)vinpocetin77,20 rub
VINPOCETIN-ALSI 0,005 N30 TABELEAlsi Pharma, AOvinpocetin38,90 rub

Vazobral ili meksidol

Vazobralne tablete sadrže kofein (40 mg) i alfa-dihidroergocriptin mezilat (4 mg). U jednom blisteru 10 kom. Uz to, alat uključuje:

  • laktozu;
  • celuloza;
  • magnezijev stearat;
  • silika.

Kombinirani lijek koji inhibira alfa adrenergičke receptore. Potiče proizvodnju serotonina, dopamina, smanjuje propusnost vaskularne stijenke. Povoljno utječe na metaboličke procese u tkivima, povećava im opskrbu krvlju, povećava otpornost moždanih stanica na nedostatak kisika. Zbog kofeina, droga potiče mentalne performanse, uklanja slabost, umor i pospanost..

Vazobral se propisuje bolesnicima s aterosklerozom meningealnih žila, vestibularnim poremećajima, vrtoglavicom nepoznatog porijekla, Meniereovom bolešću. Strani analog, proizvodnja - Francuska.

TitulaProizvođačDjelatna tvarCijena
VAZOBRAL N30 STOLChiesi Pharmaceuticals S.p.A. / Pharmstandard-Leksredstva, OJSC*1005.50 rub

Actovegin ili Mexidol - što je bolje

To je antihipoksant koji može zamijeniti Mexidol. Upute opisuju tri vrste farmakoloških djelovanja koje uzrokuju ove tablete:

  • povećanje brzine metaboličkih procesa;
  • poboljšana opskrba krvlju;
  • stimulacija živčanog tkiva.

Analog se mora piti prije jela, bez žvakanja i piti puno vode. Režim liječenja može izgledati na sljedeći način:

  • ishemijski moždani udar u akutnom stadiju - 2000 dnevno intravenozno kaplje 20 infuzija, a zatim 2 tablete tri puta dnevno;
  • demencija - 2 tablete 3 puta dnevno tijekom 4-5 mjeseci;
  • dijabetička polineuropatija - 2000 dnevno intravenozno kaplje 20 infuzija, a zatim tri tablete 3 puta dnevno;
  • poremećaj cirkulacije u udovima - 1-2 tablete 3 puta dnevno.

U nekim slučajevima lijek može izazvati alergijsku reakciju, crvenilo kože, urtikariju. Proizvođač - Austrija.

TitulaProizvođačDjelatna tvarCijena
ACTOVEGIN 0,04 / ML 2ML N25 AMP R-D D / INTakeda Austria GmbHDemodinatni hemoderivativ s kalcijem1329,70 rub
AKTOVEGIN 0,2 N50 TABELA S / FILM / ŠKOLATakeda Pharmaceuticals, LLCDemodinatni hemoderivativ s kalcijem1394,50 rub
ACTOVEGIN 0,04 / ML 10ML N5 AMP R-D D / INTakeda Pharmaceuticals, LLCDemodinatni hemoderivativ s kalcijem1046,00 rub
ACTOVEGIN 0,04 / ML 5ML N5 AMP R-D D / INTakeda Austria GmbH / Takeda Pharmaceuticals, LLCDemodinatni hemoderivativ s kalcijem550,50 rub

Analozi meksidola u ampulama

Injekcije mogu u kratkom vremenu povećati bioraspoloživost lijeka da promijene dobrobit pacijenta i zaustave izražene simptome. Za liječenje morate dodatno kupiti štrcaljku i upoznati se s pravilima postupka. Najpopularniji generički i jeftini analozi Mexidola opisani su u nastavku s dobrim recenzijama liječnika i pacijenata..

Meksifin ili Mexidol - što je bolje

Oblik za otpuštanje - otopina za parenteralnu primjenu prozirna sa žućkastim nijansama. Poput Mexidola, 50 mg po 1 ml etil etil metil hidroksipiridin sukcinata uključeno je kao glavna tvar.

Zbog sličnog sastava, lijek izaziva iste ljekovite učinke. Sličan lijek se apsorbira u unutrašnjost u kratkom vremenu (najviše jedan sat) i brzo se distribuira u organe i tkiva. Jetra se razgrađuje na pet metabolita, vrijeme poluraspada varira u rasponu od 4-5 sati. Izlučuje se mokraćom.

U skladu s napomenama i preporukama liječnika, obično se dobro podnosi, a tijek terapije prolazi bez stvaranja komplikacija. Međutim, moguć je razvoj neugodnog ukusa u ustima, nadimanje, pospanost ili razdražljivost, mučnina, osjećaj nedostatka zraka.

TitulaProizvođačDjelatna tvarCijena
MEXIFIN 0,05 / ML 5ML N10 AMP RR V / V V / MFSUE SPC Pharmzashchita FMBAEtil metil hidroksipiridin Sukcinat277.30 rub
MEXIFIN 0,05 / ML 2ML N10 AMP RR V / V V / MFSUE SPC Pharmzashchita FMBAEtil metil hidroksipiridin Sukcinat174.40 rub

Neurox ili Mexidol - što odabrati

Lijek se razlikuje od Mexidola samo u obliku otpuštanja, jer se prodaje u ljekarni kao otopina zatvorena u ampuli. Učinak na mozak, indikacije i kontraindikacije su slični. Prilikom odabira režima liječenja potrebno je uzeti u obzir pacijentovo stanje, ozbiljnost osnovne patologije. Liječenje može izgledati ovako:

  • akutno kršenje opskrbe mozga krvlju - prvo, intravenski, kapnite 200-500 mg 2-4 puta dnevno tijekom dva tjedna, a zatim, intramuskularno 200-250 mg 2-3 puta dnevno tijekom 14 dana;
  • ozljeda glave - kapati 200-500 mg 2-4 puta dnevno tijekom dva tjedna;
  • discirkulatorna encefalopatija - intramuskularno 200-250 mg 2 puta dnevno;
  • neurocirkulatorna distonija, neuroza - 50-400 mg dnevno tijekom dva tjedna;
  • glaukom otvorenog kuta - parenteralni 100-300 mg dnevno.

U slučaju predoziranja i pojave nesanice, arterijske hipertenzije provodi se simptomatska terapija..

TitulaProizvođačDjelatna tvarCijena
NEUROX 0,05 / ML 2ML N50 AMP R-R V / V V / MFarmFirma "Sotex", CJSCEtil metil hidroksipiridin Sukcinat1051,00 rub
NEUROX 0,05 / ML 5ML N5 AMP RR V / V V / MFarmFirma "Sotex", CJSCEtil metil hidroksipiridin Sukcinat291,90 rub
NEUROX 0,05 / ML 2ML N10 AMP R-R V / V V / MFarmFirma "Sotex", CJSCEtil metil hidroksipiridin Sukcinat269.40 rub

Cerecard ili Mexidol - što je bolje

U otopini za intravensku ili intramuskularnu primjenu je 250 mg etil metilhidroksipiridin sukcinata u jednoj ampuli. U jednom kartonskom pakiranju, 5 ili 10 ampula u svakoj, u jednoj ampuli 2 ml proizvoda.

Lijek se ne smije koristiti ako pacijent ima funkcionalni zastoj jetre ili bubrega, pa se na toj pozadini smanjuje stopa propadanja i eliminacije lijeka, povećava se rizik od intoksikacije lijekom. Nije moguće liječiti Cerecard dojenjem, trudnoćom u djece i prisutnošću preosjetljivosti.

Cerecard je u stanju povećati učinak sredstava za smirenje iz skupine benzodiazepina, nitrata, levodope, karbamazepina. Smanjuje negativan utjecaj etilnog alkohola na ljudsko tijelo.

Citoflavin ili Mexidol

Dostupan u obliku otopine za intravensku primjenu. Sadrži nekoliko aktivnih veza:

  • jantarna kiselina (100 g);
  • riboxin (20 g);
  • nikotinamid (10 g);
  • riboflavin (2 g).

Zamjena Mexidola u ampulama ima sve one farmakološke učinke koji izazivaju gore opisani lijekovi. Citoflavin se preporučuje u liječenju moždanog infarkta, posljedica akutne cerebrovaskularne nesreće, toksičnog oštećenja na središnjem živčanom sustavu (encefalopatija).

Neželjeni učinci lijeka detaljno su opisani dolje u tablici..

Tabela - Nuspojave citoflavina

Sustav organasimptomi
ImunAlergijska reakcija
Quinckeov edem
anafilaksija
ŽivčaniTremor udova
Vrtoglavica
Psihomotorna agitacija
Glavobolja
kardiovaskularnePovećani otkucaji srca
Bol u prsima
Promjena krvnog tlaka
Blijedost, crvenilo
Disanjedispneja
Suhi kašalj
Perverzna percepcija mirisa
ProbavniGorčina u ustima
Suha sluznica
Mučnina
povraćanje
Bol u trbuhu

Citoflavin se može koristiti tijekom upravljanja vozilima i rada sa mehanizmima. Pacijentima sa dijabetesom preporučuje se redovito mjerenje glukoze u krvi.

TitulaProizvođačDjelatna tvarCijena
CYTOFLAVIN 10ML N10 AMP RR V / V / MASNO STAKLO /POLISAN NTFF, LLCinozin1049,10 rub
CYTOFLAVIN 10ML N5 AMP RR V / V / MASNO STAKLO /POLISAN NTFF, LLCnikotinamid594,00 rub
CYTOFLAVIN N100 TABELA P / INTESTINAL SOLUTION / SHELLPOLISAN NTFF, LLCriboflavin755.40 rub
CYTOFLAVIN N50 TABELA P / INTESTINAL SOLUTION / SHELLPOLISAN NTFF, LLCjantarna kiselina429.30 rub

Cortexin ili Mexidol

To je prašak za pripremu otopine za parenteralnu (intramuskularnu) primjenu. Sadrži istoimeni spoj (5 mg) pripremljen od kore kore. Lijek normalizira metabolizam tvari odgovornih za pobuđivanje i inhibiciju živčanih stanica, smanjuje rizik od konvulzivnog sindroma i ima antioksidacijski učinak..

Indikacije za upotrebu analognog Mexidola u ampulama jeftinije su kako slijedi:

  • smanjena opskrba krvi u mozgu;
  • traumatična ozljeda mozga;
  • encefalopatija bilo kojeg podrijetla;
  • gubitak pamćenja, inhibicija razmišljanja;
  • epilepsija;
  • astenija;
  • cerebralna paraliza.

Lijek se daje samo na preporuku liječnika nakon potpune dijagnoze. Cortexin se ne smije miješati s drugim otopinama, uključujući lidokain. Otopljeni prah ne smije se čuvati i uzimati nakon skladištenja.

TitulaProizvođačDjelatna tvarCijena
CORTEXIN 0,01 N10 FLAC LIOFIL D / R-RA V / MGEROFARM LLCPolipeptidi korteksa stoke1234,90 rub
CORTEXIN 0,005 N10 FLAC LIOFIL D / R-RA B / M / D / DET /GEROFARM LLCPolipeptidi korteksa stoke780,90 rub

Zaključak

Mexidol i njegovi analozi u jednoj ili drugoj mjeri mogu izazvati komplikacije i imaju određeni popis kontraindikacija. Tijekom liječenja potrebno je uzeti u obzir interakciju s drugim lijekovima i promatrati učestalost primjene. Vrijedno je kupiti lijek samo nakon savjetovanja s liječnikom.

Mexidol i analozi u tabletama i ampulama, razlika između Armadina i Meksifina

U modernom svijetu ljudsko je tijelo često podvrgnuto fizičkom i mentalnom stresu. Prisutnost stresa u svakodnevnom životu postala je uobičajena. Sve to izuzetno negativno utječe na zdravlje, uključujući i stanje živčanog sustava. Kardiovaskularni sustav je poremećen, što nužno utječe na cirkulaciju krvi, uzrokujući kršenje dovoda kisika u tkivo mozga.

Tijelo postaje sve teže nositi se s teretom, a postoje i neugodne posljedice poput umora, prisutnosti tjeskobe, kršenja protoka krvi moždanih tkiva, što može uzrokovati pospanost i oštećenje pamćenja. Često osoba još više pogoršava situaciju, opterećuje tijelo ovisnošću o alkoholu, što dovodi do najgorih posljedica.

Osim toga, veliki broj ljudi pati od bolesti poput cervikalne osteohondroze. Ovom patologijom cirkulacija krvi u moždanim tkivima je poremećena zbog suženih žila u cervikalnoj regiji. Ovaj fenomen često izaziva vrtoglavicu, osjećaj apatije. U ovoj je situaciji izuzetno važno pomoći svom tijelu individualnom složenom terapijom.

Kako bi pomogli riješiti ove probleme, znanstvenici stvaraju posebne lijekove, jedan od njih se zove Mexidol..

Mexidol

Za što se koristi Mexidol?

Mexidol je antioksidans ruske proizvodnje koji ima antihipoksični, vazokonstriktivni, nootropni učinak. Propisan je za poremećaje cirkulacije, ozljede mozga, alkoholni sindrom, neurotične poremećaje, encefalopatiju, infarkt miokarda, razne intoksikacije tijela. Ministarstvo zdravlja visoko je ocijenjeno.

Dostupno u tabletama i ampulama za injekcije.

Ima širok učinak:

  • povećava otpornost na stres, koncentraciju i performanse;
  • poboljšava cirkulaciju krvi u moždanom tkivu;
  • ima antioksidacijska svojstva;
  • sprečava oštećenje pamćenja;
  • posjeduje antikonvulzivno djelovanje;
  • smanjuje toksične učinke alkohola na tijelo.

Mexidol može ublažiti stanje pacijenta oboljelima kao što su:

  • epilepsija;
  • kolecistitis;
  • purulentno-upalni procesi u trbušnoj šupljini.

Koristi se u neurologiji, kirurgiji, psihijatriji, narkologiji.

Osim toga, ima baktericidni i protuupalni učinak..

Glavna aktivna tvar je etilmetilhidroksipiridin sukcinat. Cilj za njega su slobodni radikali.

Među primijećenim nuspojavama:

  • povećani rad srca i otkucaji srca;
  • porast temperature;
  • mamurluk;
  • porast tlaka;
  • vrtoglavica.

Mexidol je razvijen kao liječenje patologija i poremećaja u mozgu. Posebno je učinkovit u složenoj uporabi s drugim lijekovima koje je propisao liječnik. Bilo koji antioksidans propisan je uzimajući u obzir pojedinačne poremećaje, ovisi o vrsti i stadiju bolesti, kao i karakteristikama tijela u cjelini. Važno je razumjeti da jedan te isti lijek može idealno odgovarati određenoj osobi, ali biti beskoristan ili čak štetan ako se drugi liječi.

Prije uporabe lijeka obavezna je konzultacija s liječnikom. Kao i kod bilo kojeg lijeka, morate pažljivo proučiti upute i strogo slijediti upute.

Iz različitih razloga, ponekad se koriste Meksidolovi analozi. To može biti posljedica potrage za lijekom s manje nuspojava ili želje za pronalaženjem jeftinijeg lijeka. Analozi Mexidola imaju svoje prednosti i nedostatke, pa je njihov izbor strogo individualan.

Analozi meksidola

Najpoznatiji analozi:

  1. Armadin. Mexidol i Armadin su strukturni analozi. Dostupno u tabletama i ampulama. Prednost ima niži trošak. Usmjeren je na smanjenje problema s pamćenjem, poboljšava performanse, uklanja negativne učinke toksičnosti alkohola. Ne izaziva pospanost.
  2. Glycidus. Glavni aktivni sastojak je glicin. Dostupno u tabletama. Propisan je za ozljede glave, poremećaje živčanog sustava, za poboljšanje cirkulacije krvi u moždanom tkivu.
  3. Cortexin. U srcu lijeka nalazi se ekstrakt iz kore stoke. Ima antioksidativni učinak, propisuje se za poboljšanje pamćenja, u stresnim situacijama, za optimizaciju rada mozga. A također nalazi svoju primjenu u dijagnozi cerebralne paralize. Vrijedno je napomenuti da je posljednji lijek malo proučavan i u slučaju nuspojave prijem odmah prestaje.
  4. Actovegin. Pripada najboljim analogima Mexidola u tabletama. Ima slične preporuke, au nekim se slučajevima dodjeljuje zajednički. Temelj lijeka dobiva se iz ekstrakta teleće krvi, tako da postoje epizode alergijskih reakcija kada se koriste.
  5. Mexiprim. Vrijedan analog. Lijek se proizvodi u Njemačkoj. Razlikuje se od Mexidola u pomoćnim tvarima u jezgri i ljusci.
  6. Cavinton. To je vazokonstriktorski lijek. Propisana je za poboljšanje cirkulacije krvi u mozgu. Potiče opskrbu mozga glukozom i kisikom. Često se propisuje s meksidolom.
  7. Nootropil. Temelj lijeka je piracetam. Koristi se za poboljšanje pamćenja, poboljšanje školske uspješnosti djece, a također se propisuje za liječenje negativnih učinaka alkoholizma..

Analozi meksidola u ampulama

Preparati za ampule:

  1. Mexicor. Koristi se za liječenje ljudi ovisnosti o alkoholu, ublažava anksioznost, strah, poboljšava raspoloženje, blagotvorno utječe na tkivo mozga, poboljšavajući opskrbu glukozom i kisikom. Koristi se za sprečavanje moždanog udara i njegovo liječenje..
  2. Mexiphine. Antioksidant, koji se koristi za umor, umor, stres, za sprečavanje procesa povezanih s vremenom u tijelu, kao i za bolju prilagodbu pri kretanju u druge klimatske zone. Kompatibilan je sa svim otopinama i pripravcima. Koristi se u liječenju novorođenčadi s lezijama živčanog sustava. Nisu utvrđene nuspojave. Mexidol u obliku ampula ima veliku dozu glavne tvari, stoga se Meksifin smatra manje učinkovitim lijekom. Mexidol je fleksibilan u pogledu doziranja.
  3. Mexidant. Koristi se za poboljšanje pamćenja, uklanjanje osjećaja anksioznosti. Također smanjuje kolesterol u krvi. Koristi se za ozljede mozga i vegetovaskularnu distoniju..
  4. Celtican. Propisan je za liječenje neuralgije, s alkoholnim sindromom.

Postoji mnogo analoga ili zamjena za Mexidol. Strukturni također mogu uključivati ​​lijekove kao što su:

  • Medomeksi. Antioksidans. Ublažava negativne učinke etanola, ima antistres i antikonvulzivno djelovanje.
  • Neurox. Poboljšava rad mozga, ublažava grčeve, sprečava neurotične poremećaje.
  • Cerecard. Pripada jeftinim analogima Mexidola. Koristi se za poboljšanje moždane cirkulacije, s bolestima psihosomatske prirode.

Popis lijekova koji imaju izvrsnu aktivnu tvar, ali imaju sličan učinak s Mexidolom, može također sadržavati:

  • Instenon. Poboljšava cirkulaciju krvi i metabolizam.
  • Antifront. Preporučuje se zbog povećane osjetljivosti na vremenske promjene, ublažava pospanost, vrtoglavicu..

Vrijedno je napomenuti da je glavni aktivni sastojak Mexidola, etilmetilhidroksipiridin sukcinat, uobičajeni dodatak u pastama za zube. Zbog toga njihov sastav ima terapeutski učinak na zube i desni. Na primjer, pomaže se riješiti boli i upale. A u prodaji možete pronaći i vode za ispiranje usta s takvim sastavom.

Možemo zaključiti da lijek Mexidol ima širok raspon svrhe i da ga treba koristiti, poput navedenih analoga, samo preporučiti liječnik.

Video

U ovom ćete videozapisu pronaći upute za Mexidol i opis njegovih analoga.